Genel Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ispanaklı Pasta Tarifi

YazarMesaj
Diana34
Co Admin
Co Admin
Diana34

Kadın Başak Mesaj Sayısı : 90

Ispanaklı Pasta Tarifi Empty
MesajKonu: Ispanaklı Pasta Tarifi   Ispanaklı Pasta Tarifi Icon_minitimeC.tesi Ağus. 17, 2013 8:06 am

Malzemeler

3 yumurta
1 su bardağı şeker
1 çay bardağı sıvı yağ
2 su bardağı un
1 su bardağı çiğ ıspanak(robota çekilmiş)
1 paket kabartma toz
1 paket vanilya

Krema İçin
2 su bardağı süt
2 yemek kaşığı un
2 yemek kaşığı şeker

Krem Şanti İçin
1 paket krem şanti
1 bardak süt

Üzeri İçin
Antep fıstığı
Damla çikolata

Yapılışı
Yumurta ve şekeri beyazlaşıncaya kadar çırptım.mikserin hızını düşürüp, sıvı yağ,un,kabartma tozu, ve vanilyayı ekleyip biraz çırptım. Rondodan çekilmiş ıspanakları da ekleyip iyice karıştırdım ve yağlanmış 24 cm kelepçeli kalıba döktüm. 175 derecede 25-30 dakika pişirdim ve soğumaya bıraktım. Krema için tencere sütü,unu,şekeri koyup çırpma teli karıştırarak muhallebi kıvamına getirdim. 1 bardak süt ile krem şantiyi çırptım.Muhallebi ılınınca hazırladığım krem şantiyi muhallebiye katıp mikserle 1-2 dakika çırptım.Kekin kenarlarındaki kabuğu bıçakla kestim.Bu parçaları üzerini süslemek için robottan geçirdim.Keki iki kata ayırdım.(ben naylon iplikle yaptım) kekin üstündeki katı alıp servis yapacağım tabağa ters çevirdim. hazırladığım muhallebinin yarısını sürüp ikinci katı ters çevirip koydum.Kalan krema ile üzerini kapladım.Üzerini de robattan geçirdiğim kek parçacıkları, Antep fıstığı ve damla çikolata ile süsledim. Siz vişne ya da çilek gibi meyvelerle süsleyebilirsiniz. Afiyet Olsun

Ispanaklı Pasta Tarifi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  Vişneli Rulo Pasta Tarifi
»  Fındıklı Çilekli Pasta Tarifi
»  Çikolatalı Fıstıklı Pasta Tarifi
» Meyve Soslu Kedi Dilli Pasta Tarifi
»  Şam Tatlısı Tarifi